[1976] Krótki dzień pracy

Fabularyzowany film telewizyjny. „Krytyczny film o pewnym sekretarzu partii. W roku ’76. zaczely sie bunty, strajki z powodu podwyżek cen. Miało to miejsce w dość dużym mieście 100 kilometrów od Warszawy. Odbyła sie tam duża manifestacja. Manifestacja skończyła sie podpaleniem komitetu wojewódzkiego partii. Sekretarz uciekł z tego komitetu w ostatniej chwili.”

Rodzaj Film fabularny – telewizyjny
Rok 1981
Gatunek Film polityczne
Produkcja Polska
Dane techniczne Barwny
Czas trwania 73 minuty
Scenariusz Hanna Krall, Krzysztof Kieślowski
Reżyseria Krzysztof Kieślowski
Muzyka Jan Kanty Pawluśkiewicz
Obsada aktorska Wacław Ulewicz (I sekretarz KW w Radomiu), Lech Grzmociński (komendant wojewódzki MO w Radomiu), Tadeusz Bartosik (członek egzekutywy KW w Radomiu), Elżbieta Kijowska (Bogusia, sekretarka I sekretarza), Marek Kępiński (szef kancelarii KW w Radomiu), Paweł Nowisz (Henio, kierowca I sekretarza), Barbara Dziekan (żona mężczyzny rozwalającego hasło), Marian Gańcza, Wojciech Pilarski, Jan Konieczny, Tadeusz Płuciennik, Zbigniew Bielski (robotnik budujący barykadę, w introspekcji działacz „Solidarności” czytający komunikat), Mirosław Siedler (działacz KOR), Leon Charewicz (robotnik pod budynkiem KW; nie występuje w czołówce), Tadeusz Mazowiecki (obserwator procesu; nie występuje w czołówce), Stefan Paska (robotnik rozwalający hasło, w introspekcji na ławie oskarżonych; nie występuje w czołówce), Michał Szewczyk (kapitan z komendy wojewódzkiej MO; nie występuje w czołówce)

Informacje o filmie zostały opublikowane za uprzejmością i przyzwoleniem „Internetowej Bazy Filmu Polskiego” mieszczącej się pod adresem www.filmpolski.pl

__
Rafał Toborek
3 komentarze
    Zapisz się na newsletter, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach wprost na swoją skrzynkę e-mailową. Nie udostępnimy nikomu Twojego adresu.
  • Archiwum

  • Kategorie

  • Do poczytania

    otwórz wszystkie | zamknij wszystkie
  • Komentarze

  • Chmura tagów

Bear